akıcı şehir,

İstanbul için

yarınını seç

1PAYLAŞIMLI YOLCULUK

Paylaşımlı Yolculuk ile trafikten 1 Milyon araç azaltılacak

İstanbul’da özel otomobil yolculuğu işe gidiş ve dönüş saatlerinde genellikle tek kişi ile gerçekleşiyor . Boğaz köprülerinden geçen araçların yüzde 42’si sadece sürücünü taşıyor.

Dünyada çok yaygın olan paylaşımlı araç platformlarının İstanbul’da özendirilecek . Özel sektörle entegre çözüm için işbirliği yapılacak. İstanbullu lehine olacak yasal düzenlemeler hızla hayata geçirilecek.

Belli bir istikamete yalnız gidenler, aynı yöne gitmek isteyenleri, uygulama sayesinde öğrenip  küçük bir ödeme karşılığı otolarına kabul edecek.

 Metroya, tünellere öncelik verilerek özel otomobil kullanımı azaltılacak. Güvenli araç uygulamalarının teşvik ve hayata geçirilmesi ile İstanbul’da 1 Milyon araç trafikte azaltılacak.

2TRAFİĞİ %50 AZALTACAĞIZ

Monoray ve Katlı Yollar ile Kolay Ulaşım

Monoray ile sıkışık ve yoğun güzergahlarda alternatif ulaşım imkânı sağlanacak Deniz ulaşımı ile yoğum saatlerde alternatif ulaşım hatları tesis edilecek. Metro  güzergahlarında optimizasyon, sıkışık saatlerde tarife düzenlemesi ile ulaşımın rahatlaması sağlayacağız.

 Trafiğin yoğun olduğu alanlarda katlı yollar ile transit geçiş alanları oluşturulacak. Şehrin yatay büyüyebileceği, altyapı ve teknoloji yatırımlarını hayata geçireceğiz.

3İSTANBULLUYA ULAŞIM %20 İNDİRİMLİ

İkametgahı İstanbul’da olan kişilere toplu ulaşımda %20 indirim

İkametgahı İstanbul’da olan kişilere toplu ulaşımda geçerli % 20 indirimli yıllık abonman kartı vereceğiz.

 4YOĞUNLUĞA GÖRE CANLI TRAFİK YÖNETİMİ

Adalar ve İstanbul’un doğu ve batı , güney ile kuzey yerleşim alanlarına ulaşımı kolaylaştıracağız. Dezavantajlı bu merkezlere yolculukta bağlantılı seferler artırılacak. Raylı sistemler, Şehir Hatları , metrobüs ve otobüs seferleri koordineli biçimde düzenlenecek .

Toplu taşıma yoğun saatlere göre esnek hale getirilecek. Şehir trafiğinde izleme ve yoğunluğa göre sinyalizasyon ve Ulaşım planlama yapılacak.

5DENİZ ULAŞIMI HATLARI 4 KATINA ÇIKARILACAK

İstanbul’da açılacak yeni hatlar ile deniz ulaşımının 4 katına çıkarılması

İstanbul’da açılacak yeni hatlar ile deniz ulaşımının 4 katına çıkarılması, trafikte rahatlama ve ulaşım kolaylığının sağlanması için önceliğimiz olacaktır. 

6METROBÜS HATTINDA BATIYA GENİŞLEME

İstanbul’un batısında Silivri’ye kadar metrobüs ağında genişleme ile 2 milyon kişiye ulaşım imkânı sağlanacaktır.

bugüne kadar beceremeyenler;
sana, olmaz diyecekler.
 
hepsini geç,

kendi
yarınını seç!